Напрямки діяльності

1. Побудова консенсусу в громаді

Ми прагнемо до позитивних змін середовища кожної людини, їхнього розвитку та створення соціально свідомого суспільства країни. Розвиток людей через навчання мистецтву діалогу – це ключова сфера діяльності "Інституту миру та порозуміння”. Процес складається із поєднання різноманітних технік та процедур – від навчальних тренінгів до медіації – які сприяють порозумінню людей, а отже, розвитку безпечної громади та створенню атмосфери миру та підтримки серед людей.

2. Організаційний розвиток

"Інститут миру і порозуміння” прагне до розвитку інших організацій, які спряють побудові соціально відповідального суспільства. Для того, щоб досягнути успіху в цьому напрямку, організація має розвиватися в здоровій, дружній атмосфері.

3. Відновне правосуддя

Це новий підхід до розв’язання кримінальних конфліктів, спрямований на відновлення справделивості та усунення збитків, заподіяних злочином. Каральний підхід, базований на ув’язненні, не дозволяє повною мірою осягнути правопоршуником власної провини та самостійно виправити заподіяну шкоду. Особливість відновного правосуддя полягає у тому, що сторони злочину висловлюють власні почуття та прходять до спільного вирішення ситуації. Таким чином, правопорушник отримує шанс на відшкодування збитків та наділений повноваженнями самостійно відповідати за власні дії.

4. Шкільна медіація

Діти – наше майбутнє, саме тому вони мають зростати в любові, повазі один до одного та розумінні. Шкільна медіація – це вирішення конфліктів та навчання підростаючого покоління навичкам їх вирішення при школах. Діти не лише розв’язують між собою суперечки мирним шляхом, а і виступають у ролі фасилітаторів зустрічей сторін, попередньо пройшовши навчання.