Інститут миру і порозуміння

Інститут миру і порозуміння (ІМіП) – провідна українська громадська організація, яка спеціалізується на досягненні позитивних і стійких змін щодо формування соціального капіталу та зміцнення “соціальної тканини” нашого суспільства за допомогою діалогових та відновних практик. Наша історія розпочалася зі створення Українського центру порозуміння (УЦП), який розпочав свою роботу в 2001 році в Києві, як представництво американської НУО «Пошук Порозуміння» (Search for Common Ground), а у 2012 році був реорганізований в ІМіП.

25

років діяльності ІМіП

1500

Програм відновлення

5000

учасників тренінгів

Наша місія: «Ми допомагаємо порозумітися у ситуаціях конфлікту і спільного прийняття рішень».

ІМіП має 25-річний досвід роботи у цій сфері. Наша діяльність базується на відновному підході, що спрямований на вирішення конфліктів і виправлення їх наслідків. Такий підхід передбачає побудову довіри та залучення учасників у процес обговорення, прийняття рішення чи розв’язання конфлікту. Це дає можливість сформувати розуміння, досягнути консенсусу стосовно вирішення, розв’язання конфлікту або формування ненасильницького середовища.

Фокус організації зосереджений на трьох основних напрямках:

Відновне правосуддя

створення доступної та дієвої альтернативи каральному правосуддю через впровадження програм відновного правосуддя в Україні (позасудових способів вирішення кримінальних конфліктів)

Відновні практики в громадах

побудова безпечного середовища через підвищення потенціалу громад формувати ефективні соціальні зв’язки та посилювати згуртованість і стійкість.

Відновні практики у школах

розбудова спроможності усіх учасників освітнього процесу налагоджувати ефективну співпрацю, згуртованість та стійкість в системі освіти для формування безпечного та мирного середовища в школі

В основні нашої роботи – комплексний підхід, що передбачає всебічну підтримку пошуку порозуміння: починаючи від розробки та закінчуючи оцінкою ефективності. Протягом всього процесу ІМіП надає відповідні рекомендації та підтримку реалізації рішення, а також консультує та допомагає учасникам процесу. 

Наша команда – це професіонали, що зарекомендували себе в різних країнах світу. Вони працюють з використанням кращих міжнародних практик відновного підходу, а також формують та впроваджують власні інструменти вирішення конфліктів та прийняття рішень  у громадах, закладах освіти, організаціях тощо.

Горова Альона

Голова правління

Ірина Горова

Виконавча директорка

Коваль Роман

Член правління

Бієлінська Дар’я

Програмний менеджер

Данькова Катерина

Координаторка проєкту

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ 

Протягом 25-річної діяльності ІМіП вдалося розробити десятки інструментів спрямованих на побудову свідомого та відповідального суспільства, провести тисячі тренінгів та навчань, створити та впровадити десятки моделей.

  • 1500 Програм відновлення розроблено та успішно впроваджено 
  • Розроблена та апробована Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності
  • Розроблена, апробована та рекомендована до впровадження внутрішньошкільна системна модель вирішення конфліктів за принципом рівний – рівному “Шкільних служб порозуміння”
  • Більше 5000 учасників отримали навички з управління конфліктами та фасилітаціїї діалогів
  • Механізм відновного правосуддя розроблено та впроваджено в Україні
  • Експертна підтримка та супровід розроблення Закону України  “Про медіацію”
  • Модель “Мирна школа” розроблено та успішно впроваджується 
  • Розроблена та апробована інклюзивна модель розбудови безпеки, стійкості та згуртованості  в громаді “Безпечна громада”
  • Розроблена та апробована модель фасилітації процесів прийняття рішень та вирішення конфліктів на рівні громади Діалогова ініціативна група

Підпишіться на новини

Отримуйте оновлення електронною поштою