Ініціатива “Подолання поляризації та вирішення конфліктів в Україні”

Платформа популяризуватиме ідею діалогу як ефективного інструменту місцевої демократії, за якого локальне рішення з приводу певної проблеми приймається у процесі діалогу між усіма зацікавленими сторонами. І це рішення вдовольняє інтереси усіх учасників діалогу. Це означає, що участь громадян у діалозі з владою вплине на зниження радикальних настроїв серед населення України. Адже стане очевидним, що є більш ефективні способи вирішення суперечок, ніж шини чи зброя. Як наслідок, у майбутньому будь-які локальні розбіжності вирішуватимуться лише мирним шляхом. Діалог перетвориться у звичну практику прийняття рішень.

«Якщо ця ініціатива буде вдалою, вона може змінити життя всієї країни. Змінити систему відносин між владою та громадянами. Однак навчитись бути господарем свого будинку, міста, життя – це непростий і довгий процес. І люди навчаться це робити лише разом під час участі в діалозі, під час обговорення проблемних питань», – коментує Роман Коваль, досвідчений фасилітатор, глава правління Інституту миру і взаєморозуміння.

У рамках ініціативи заплановано провести декілька сесій діалогів. До фасилітації діалогів запрошені досвідчені українські та закордонні фахівці. Ініціатива реалізовуватиметься в 12-ти регіонах України, де локальні непорозуміння потребують термінового вирішення. Перед стартом сесії діалогів громадські активісти проведуть аналіз розбіжностей та розколів у своїх громадах, які є найбільш актуальними та потребують негайного вирішення.

Втілюватимуть ініціативу 12 регіональних громадських організацій у співпраці з Інститутом миру і порозуміння, Центром гуманітарного діалогу та Департаментом міжнародного розвитку Великої Британії.

 

comments powered by Disqus