“За владою побачили людей”: діалоги в Кременчуці.

Діалог у Кременчуці, який мав за мету зняття протистояння у громаді міста, протягом шести місяців фокусувався на різноманітних питаннях: протистоянням між провладними і незалежними журналістами, прихильниками та противниками Майдану, місцевою владою та громадськістю.

Основним завданням діалогів у Кременчуці був пошук шляхів примирення.

“Ігнорування всього спектру непорозумінь у місті загрожувало зникненням незалежних ЗМІ, непрозорістю діяльності міської влади, розпалюванням нетерпимості та соціальних страхів. Такий розкол суспільства сіє ворожнечу і руйнує стабільність у державі». – розповідає про ситуацію в місті Олег Овчаренко, організатор та ведучий діалогів у місті.

Для того, щоб у результаті діалогу були прийняті конструктивні рішення, довелось спершу зняти емоційну напругу. Задля цього було задумано влаштовувати перегляди документальних та психологічних фільмів. І ненав’язливе обоворення ситуацій, які були продемонстровані в кіно, змусило учасників замислитися, порозумітися та припустити існування іншого погляду на ситуацію.

Під час діалогового процесу також стали очевидними кілька тенденцій, які мабуть, характерні для країни в цілому. У першу чергу, бажання говорити домінує над бажанням слухати інших, що ускладнює можливість діалогу. По-друге, багато учасників переживають власний внутрішній конфлікт. Вони виступають проти владних структур або олігархів, працючи на підприємствах, які цій ж владі і олігархам належать.

“Завдяки технікам діалогу ми змогли зрозуміти один одного. Усі почули всіх без тиску і фізичного впливу. У нашій щоденній роботі діалоги виявилися потужним інструментом, який полегшує комунікацію та веде процес конструктивно” – розповідає Олег про те, як вдалося подолати негативні традиції комунікації у Кременчуці.

Не оминула участь у діалогах й владу. Наприкінці минулого року двоє депутатів місцевих рад, які були присутні на діалогах, говорили про можливість прийняття регуляторних актів, які б передбачали залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні, використовуючи техніки діалогу.

За умови реалізації такого задуму, ефективний механізм взаємодії громади та влади Кременчука став би запорукою процвітання міста. У ході діалогу представники громадськості і влади також визнали необхідність упровадження електронного врядування та відкритості доступу до бази рішень владних органів.

Одним із найбільш цінних досягнень зустрічей була двостороння домовленість. Громадськість запропонувала провладним учасникам діалогу допомогу в пошуках фінансів на закупівлю комп’ютерної техніки, розробку програмного забезпечення та ін., а заступник міського голови зобов’язався сприяти систематичному звітуванню на відкритому електронному ресурсі.

Що ж, «за владою побачили людей»…

comments powered by Disqus