Як відновне правосуддя може стати альтернативою покарання у кримінальному судочинстві

Під час зустрічі було затверджено склад Координаційної Ради та схвалено цілі й завдання проекту. Відновне правосуддя відбувається через діалог потерпілих та правопорушників та сприяє розвитку безпечних та мирних громад. Основна його мета - поширення ідеї застосування відновного підходу до вирішення правових конфліктів шляхом примирення сторін.

Голова ІМіП Роман Коваль зазначив, що відновне правосуддя є новим, сучасним підходом до реагування на протиправну поведінку та вчинення злочинів, який враховує баланс інтересів громади, потерпілої особи та правопорушника: “На нашу думку, вкрай актуально підвищити обізнаність населення та представників правової системи України щодо відновного підходу та запровадження програм відновного правосуддя, зокрема медіації в кримінальних справах.” 

 

Разом із суддями Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, представниками Вищої ради правосуддя, Міністерства юстиції, Національної школи суддів України провідними юристами, правниками та представниками громадянського суспільства була обговорена концепція подальшого впровадження інституту відновного правосуддя, зокрема шляхом розроблення Механізму застосування програм відновного правосуддя в кримінальних справах, його апробації, аналізу результатів та підготовки пропозицій щодо внесення змін до чинного законодавства.

Для цього будуть створені пілотні майданчики відновного правосуддя в шести регіонах України, а саме: у Миколаєві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Львові та Сєвєродонецьку.

comments powered by Disqus