ІМіП ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ДІАЛОГ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ТА СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

17-18 грудня у Києві відбулася міжнародна конференція «Діалог як інструмент державної політики та суспільної трансформації: виклики та перспективи», організована офісом Координатора проектів в Україні Організації з безпеки та співроітництва в Європі .

Конференція стала платформою для обговорення та аналізу питання масштабу змін у діалоговій сфері в Україні та визначення майбутніх напрямків розвитку діалогової практики.

Під одним дахом зібралася спільнота медіаторів і фасилітаторів, представники уряду і державних органів, стейкхолдерів, зацікавлених у розвитку діалогу і представники міжнародних організацій.

«Діалог, як стратегія, призводить до випрацювання довіри, діалог, як практика – це новий спосіб комунікації. Коли такі відтінки розуміння чуєш не тільки від колег фасилітаторів-практиків, а і від представників міністерств, є надія на системне впровадження та глибше поширення цього методу. Але і в цьому є нюанси. Будь-яка систематизація несе загрози втрати гнучкості й енергії натхнення.

Як мінімум 4 міністерства рухаються в напрямку використання методу діалогу для вирішення конфліктних ситуацій: Мінрегіонбуд, Міносвіти, Мінекономіки та МінТОТ. Рівні застосування різні, від особистого до групового. Діалогові групи "лупають ці скалу" вже і без державної підтримки. В деяких малих громадах діалог допомагає налагодженню співпраці й довіри. Однак їм не просто.

В оцінці необхідного для змін часу, найбільші оптимісти говорили про мінімум 8 років. А середньому 15. Це приблизно час зміни одного покоління. Оптимістично сподіваємось, що наступне покоління буде мудрішим», - поділилася враженнями експертка Зоя Буйницька.

Досить значну частину часу конференції виділили для Інституту миро і порозуміння. Так експерт Інституту Роман Коваль представив стандарти діалогу і керівництво діалогу для органів місцевого самоврядування. Крім того, заручившись підтримці науковиці Тетяни Кисільової, Роман провів інтерактивну сесію між міжнародними партнерами і національними представниками спільноти фасилітаторів.

«Скільки часу необхідно для якісних змін? Експерти кажуть, від 8 до 15 років. Але через 15 років ми стикнемось з абсолютно новими викликами. Тому я бачу потенціал у роботі із школами і підлітками, котрим цю якість через 15 років формувати і підтримувати.

Вкотре відчула, що мені комфортно в цій спільноті. І в цьому я знаходжу як можливість, так і виклик. Адже потрапляючи в інші умови важко перемкнутись і усвідомити що десь не так. Важливо працювати в полі. Важлива практика. Важливо говорити про мовний та релігійний конфлікти, важливо розуміти, що є ВПО і воїни АТО. Важливо усвідомлювати, що десь не так. І важливо розуміти чому діалог має бути частиною загальнонаціональної політики.
Вдячна за те, що цей дискурс існує і що я можу бути його частиною», - розказала експертка ІМіП Єлизавета Коваль.

 

comments powered by Disqus