У ТРОСТЯНЦІ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ ПОПРАЦЮВАЛИ НАД БЕЗПЕКОВИМ ПАСПОРТОМ

Насиченим видався тиждень для експерта з безпеки Інституту миру і порозуміння Ігоря Бриноша.

12-го грудня він відвідав Тростянець, а наступного дня побував у Кам’янець-Подільському, де з місцевими активістами, представниками поліції і влади працювали над шляхами розвитку безпечної громади. Обидва заходи проходили в межах реалізації проекту Інституту миру і порозуміння «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», який виконується за підтримки Програмної ініціативи «Правосуддя та права людини» Міжнародного фонду «Відродження».

Так, в ході зустрічі у Центрі Громадської безпеки Тростянця був обговорений проект «дорожньої карти» і створення безпекового паспорта Тростянецької ОТГ.

«В Тростянці ми спільно узгодили «дорожню карту» розвитку безпечної громади. Серед інших пріоритетів, визначено розвиток системи відеоспостереження та мапування небезпечних місць, розвиток Офісу громадської безпеки, як безпекового хабу. Всі маркери, зафіксовані в  безпековій «дорожній карті», увійдуть до нової стратегії розвитку громади, роботу над якою вже розпочала створена робоча група», - зазначив Ігор Бринош.

Наступного дня відбулась коучинг-сесія, під час якої представники Кам’янець-Подільського відділу поліції, Асоціації юристів Кам'янець-Подільського і міської ради працювали над визначенням подальших кроків щодо підготовки «безпекового паспорту» громади Кам’янця-Подільського.

«У Кам’янці-Подільському ми працювали з інструментом  - «безпековий паспорт громади». Такий інструмент дозволяє діагностувати проблеми і спроможність громади в сфері безпеки та дає можливість приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення. Крім того, враховуються всі специфічні особливості громади. Наприклад, для міста Кам’янець-Подільський це значне туристичне навантаження – відвідування фортеці та регулярні туристичні фестивалі. Завдяки чіткій ідентифікації таких викликів можна зробити більш безпечним перебування як туристів, так і життя місцевих мешканців. Багато з елементів «безпекового паспорту» в громаді вже зроблено, інша інформація буде допрацьована і у березні 2019 року очікується отримання громадою міста власного «безпекового паспорту», - розказав експерт.

comments powered by Disqus