Хто такі соціальні перемовники, і як їх робота впливає на громаду

5 грудня у Хмельницькому пройшов форум «Громадська безпека та інститут соціальних перемовників», організований Агенцією сталого розвитку «АСТАР». Протягом року, з допомогою Інституту миру і порозуміння, у Хмельницькій області впроваджувався ініціатива з розвитку безпеки в громадах «Інститут соціальних перемовників».

Хто такі соціальні перемовники, і як їх робота впливає на громаду, ми дізналися у менеджера проекту Артура Кокаревича.

«Соціальні перемовники – це небайдужі люди в ОТГ, які виявили зацікавленість в піднятті безпеки у своїх громадах. Вони пройшли навчання і тепер у співпраці з місцевим самоврядуванням і національною поліцією зможуть допомагати вирішувати безпекові проблеми»

«Наша мета була навчити людей, які могли б оперативно вирішувати безпекові питання, які прямо не відносяться до компетенції поліції чи місцевого самоврядування. Часом буває так, що люди просто не знають, куди їм потрібно звернутися у тій чи іншій ситуації. Крім того, перемовники можуть проводити певну превентивну роботу у питаннях, які наразі, можливо, і не є загрозою, але можуть нею стати: для прикладу відсутність люка каналізації чи світла у провулку. Тобто соціальні перемовники мають функціонал писати відповідні заяви у різні органи».

Наразі більша частина роботи була покликана на те, щоб проаналізувати без пекову ситуацію у громадах і розробити дійсно корисні тренінгові програми.

«Наразі, вже 11 ОТГ мають своїх соціальних перемовників. У планах запустити ще у 20-25. Взагалі, є запит на створення інституту соціальних перемовників у всіх громадах  Хмельницької області, а це близько 40. З цим нам допомагає і Інститут миру і порозуміння, який проводить навчання для координаторів проекту, залучає їх до тренінгів з рідних безпекових ініціатив,  де часто залучені і представники національної поліції. Крім того, завдяки безпосередньої підтримки ІМіП у нас проводились адвокаційні і комунікаційні сесії, які сприятимуть розвитку проекту»

Завдяки заключному заходу офіційно було завершено підготовку соціальних перемовників, і відтепер починається тривала і кропітка робота над створенням обласного безпекового громадського формування, яке включатиме і соціальних перемовників і надасть їм правового статусу.

______

Інститут миру і порозуміння допомагає у реалізації ініціативи в межах проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», який виконується за підтримки Програмної ініціативи «Правосуддя та права людини» Міжнародного фонду "Відродження"

 

comments powered by Disqus