У Татарбунарах розробили план дій з впровадження Концепту розвитку безпекового потенціалу громади

На кожному великому шляху до досягнення поставлених цілей варто робити коротенькі зупинки.

Саме з таким висновком повернулась з дводенної поїздки до партнерів з Татарбунар експертка Інституту миру і порозуміння Олена Матвійчук.

Два дні працівники координаційного офісу безпеки, партнери, представники поліції та місцевого самоврядування працювали над узгодженням розуміння безпеки в громаді, визначали наявні перемоги та висновки під час реалізації ініціативи, а також визначали які зміни, напрямки, ідеї потрібно запровадити на майбутнє, щоб підвищити безпеку у громаді.

Для просування безпекових ініціатив в будь-якій громаді надзвичайно важливо спільне розуміння поняття «безпека в громаді» і розуміння того, що безпека залежить від мешканців, влади і діяльності правоохоронних органів, саме від спільних дій. У Татарбунарах, завдячуючи активній діяльності керівника координаційного офісу безпеки Леоніда Григоровича Семененка і команди, розуміння безпеки в громаді включає не лише належне утримання інфраструктурних об’єктів, а і створення можливостей і залучення мешканців до самовідповідальності за свою безпеку, екологічну безпеку, а також роботу з вразливими верствами населення.

«Надзвичайно захоплююче працювати з командою, яка чудово розуміє свою громаду, є професійною та активною, а також здатна більш ширше подивитись на громаду і зрозуміти, які першочергові кроки та ініціативи варто запровадити», - відзначила Олена Матвійчук.

За два дні вдалось напрацювати більше 14 різних ідей, які можливо об’єднати у 4-ти напрямки. Важливо, що спільно з міським головою Татарбунар вдалось напрацювати план дій щодо розробки та запровадження Концепту розвитку безпекового потенціалу громади та які блоки у цьому документі варто відобразити, кого залучити до розробки та які попередні дії потрібно зробити для системного вирішення безпекових проблем.

Проект «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів» виконується за підтримки Програмної ініціативи «Правосуддя та права людини» Міжнародного фонду «Відродження».

comments powered by Disqus