21 адвокат пройшов тренінг з медіації у кримінальному процесі

Під Києвом завершився тренінг для адвокатів Безоплатної правової допомоги, які хочуть бути медіаторами — посередниками, котрі допомагають сторонам конфлікту дійти згоди щодо його врегулювання без залучення суду.

Участь у навчанні взяв 21 адвокат з чотирьох регіонів — учасники першої хвилі тренінгів з базових навичок примирення сторін у кримінальному процесі, які ми проводили у червні-липні цього року у Львові, Миколаєві, Харкові та Одесі.

За ці три дні вони мали змогу закріпити отримані навички і набути більше практичного досвіду через моделювання ситуацій та рольові ігри. 

Тренерами виступили Альона Горова і Роман Коваль з Інституту миру і порозуміння.

За результатами тренінгу вони нададуть рекомендації щодо подальшого залучення учасників тренінгу до роботи у пілотному проекті з відновного правосуддя для дітей. Впровадження проекту у Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях розпочнеться після того, як Міністерство юстиції та Генеральна прокуратура України затвердять відповідний спільний наказ.

Адвокати, які сьогодні успішно пройшли тренінг, працюватимуть на базі регіональних центрів Безоплатної правової допомоги і надаватимуть послуги медіації для сторін у кримінальному процесі, де правопорушниками є неповнолітні. На початку їм будуть допомагати більш досвідчені медіатори, консультувати їх у процесі роботи.

Навчання організувала Фундація DEJURE за підтримки Інституту миру і порозуміння  і за фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

за матеріалами DEJURE

comments powered by Disqus