Community Policing: представники ІМіП розказали про роботу у цьому напрямку

Ранок понеділка 29 жовтня привів співзасновницю Інституту миру і порозуміння Альону Горову і координаторку проекту ІМіП «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів» Ольгу Корабльову на прес-сніданок, організований Центром інформації про права людини.

Основною темою заходу стала філософія Community Policing, яка базується на співпраці поліції, мешканців та місцевого самоврядування у реалізації певних ініціатив задля досягнення безпеки в містах, селах та районах. Представники громад, що втілюють власні проекти, Патрульної поліції та організацій, які ці проекти підтримують, поділилися спільним досвідом роботи та свої ініціативи.

Альона Горова розказала про своє розуміння безпеки і про роботу, яку робить наш Інститут у досягненні мети – мати дійсно безпечні громади:

«Безпеку можна порівняти зі здоров’ям: коли безпека є – ніхто цього не помічає, коли щось стається – одразу люди починають розуміти, що чогось не вистачає. Тому для Інститут миру і порозуміння важливо кілька речей, коли ми говоримо про безпеку. В першу чергу, безпека – це точно не тільки робота поліції.

Коли ми починаємо працювати з громадами – виникає набагато ширше розуміння безпеки: і економічна ситуація, і профілактика, і формування соціально-прийнятних навичок поведінки. Це набагато ширше, ніж просто робота поліції. Наш Інститут давно поширює ідеї, так званої Soft Security. Її суть у формуванні навичок, починаючи зі школи, закінчуючи дорослими, вміти лише мирно вирішувати свої конфлікти. Щоб це були соціально-прийнятні, толерантні підходи до ситуації.

Якщо говорити більше про Community Policing і чим ми займаємося, то ми допомагаємо ініціативам, які є у громадах, ставати більш системними і життєздатними. Дуже важливо, щоб ці ініціативи не були проектами, які мають початок і швидко закінчуються. Ми працюємо над тим, щоб ці ініціативи працювали відповідно до потреб громади: адже буває так, коли щось є нормою для однієї громади, може бути абсолютно непідходящим у іншій.

Важливо, щоб ці ініціативи ставали частиною місцевої політики, місцевих програм, механізмів. Ми працюємо для того, що включити в реалізацію цих ініціатив ширше коло: не тільки поліцію чи одну зацікавлену громадську організацію. Ми намагаємося залучити місцеву владу, яка часто пручається. Хоча, у зв’язку з реформою децентралізації, величезна частина пов’язана з безпекою лягає саме на них».

Ольга Корабльова впевнена, що необхідно більше поширювати інформацію про успішні кейси, щоб різні громади мали змогу на них будувати свої безпекові проекти:

 «Важливо сказати, наскільки складну роботу роблять самі громади. Раніше питання безпеки не стосувалося кожного її члена. І зараз унікальність нашого проекту у підтримці ініціатив у тому, що і місцеве самоврядування, і влада, і поліція, і громада – розділяють відповідальність за створення безпечної комфортної атмосфери.

У нас зараз більше одинадцяти громад по всій Україні. Кожна - унікальна, і займається тими питаннями, які відповідають на конкретні запити і ризики. Існує багато складнощів, бо ініціативи будуються з «нуля». Але вже є досвід інших громад, які можуть допомогти.

Нещодавно ми організовували серію зустрічей активістів, поліції, громадських організацій, безпосередньо «на місці», в громадах з успішними проектами. Незабаром така поїздка відбудеться у Хмельницький, де ми будемо говорити про місцеву ініціативу. І це якраз підводить до того, що дійсно потрібно показувати більше результативних починань, де люди беруть на себе відповідальність з самого початку»

Представники поліції і громадських організації зробили акцент на тому, що останні кілька років стали визначальними для багатьох громад України. І що це дійсно надихає, що стільки ініціатив успішно реалізуються. Альона Горова додала також до цього, що важливим фактором може стати активна позиція місцевої влади:

«Важливо, коли безпековими ініціативами займаються не лише активісти чи поліція, а цим запитом починає займатися і місцева влада. Коли вони розуміють, що: не буде безпеки – не буде туристів, не буде туристів – не буде грошей.

І це дійсно надихає, коли на стратегічній сесії, яка починається з того, які ризики є у громаді, сидять з десяток депутатів, заступник мера, поліція, активісти. І вони всі разом виробляють рішення, які одразу лягають в місцеву стратегію або розвитку, або безпеки.

Це все про те, як на місцевому рівні можна створити майданчик, який допалає людям відчути і прийняти свою відповідальність і почати щось робити, для того, щоб громада змінювалась»

Нагадаємо, Інститут миру і порозуміння працює над реалізацією проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», який виконується за підтримки Програмної ініціативи «Правосуддя та права людини» Міжнародного фонду "Відродження"

 

 

 

comments powered by Disqus