Розбудова спільноти діалогу: Зміцнення діалогу та довіри між українцями, а також між українцями та державою (червень 2018 – березень 2019)

 ГО ”Інститут миру і порозуміння” сумісно з “Ініціативою за мирні зміни” за підтримки Міністерства з міжнародного розвитку уряду Великої Британії впроваджують проект “Розбудова інфраструктури миру в Україні”.

Мета проекту: Зміцнити офіційну та громадську підтримки місцевих установ та професійних фасилітаторів діалогів, які б допомогли громаді ефективно управляти конфліктами та вирішувати їх. 

В рамках проекту у чотирьох громадах Херсонської області та у Святогірську створено Діалогові ініціативні групи (ДІГ). Ці групи отримають підтримку у зміцненні власної спроможності щодо організації, аналізу та планування діяльності з вирішення конфліктів, а також здобудуть навички фасилітації для проведення добре продуманих діалогів, громадських обговорень та консультацій що дадуть глибше і грунтовніше розуміння причин конфлікту у громадах, налагодять більш ефективну взаємодію громади та місцевої влади. Члени діалогових груп працюватимуть з досвідченими фасилітаторами діалогів та експертами з вирішення конфліктів, які допоможуть підготуватись та провести діалоги, вести публічні збори та консультації у власних громадах. Відповідно, здобуті у процесі знання, створений ними потенціал та побудовані відносини залишаються у громаді й стають тією довговічною спроможністю працювати і справлятися із ключовими факторами конфлікту.

Цей проект є продовженням пілотного проекту «Розбудова інфраструктури миру в Україні»(вересень 2017-березень 2018). Під час пілоту було створено ДІГ у Покровську, Курахове, Бахмуті та Добропіллі (Донецька область), які наразі продовжують свою діяльність. Результати пілоту показали, що робота ДІГ у цільових громадах допомогла налагодити і зміцнити стосунки між членами громади та між громадою і місцевою владою.

 

Учасники проекту другого етапу проекту:

 

Громадські організації з 4-х громад Херсонської області (Музиківська ОТГ, Виноградівська ОТГ, Чаплинська ОТГ, м. Берислав) та Святогірську

 

У кожному цільовому регіоні обрано двоє представників громадянського суспільства, які пройшли навчання з побудови та проведення діалогового процесу; вони ж формують осередок ДІГ-ів у цих регіонах.

 

Місцева влада з з 4-х громад Херсонської області (Музиківська ОТГ, Виноградівська ОТГ, Чаплинська ОТГ, м. Берислав) та Святогірську

 

Щонайменше один чиновник з кожного із цільових регіонів бере участь роботі ДІГ в своїх громадах. Інші посадовці з цих громад будуть постійними учасниками діалогу.

Цей проект допоможе цільовим громадам:

  • ефективно вирішувати актуальні проблеми,
  • зміцнити довіру між членами громади та між громадою і владою,
  • покращити практику діалогу в країні та створити більш сприятливі умови для миротворчих процесів.
  • Ефективно проводити місцеві консультації та взаємодіяти на рівні влада-громада

 

 

comments powered by Disqus