У Києві відбувся тренінг «Базові навички медіації»

22-23 вересня пройшов перший з двох запланованих тренінг «Базові навички медіації», організований Інститутом миру і порозуміння.

Це були неймовірно насичені вихідні для людей, які мають різні професії – від студентів і редакторів на телебаченні до юристів і представників громадських організацій.

Перед учасниками стояла мета навчитися веденню процедури медіації та її застосування, як ефективного інструменту вирішення конфліктів. З чим всі прекрасно справились.

Тепер на учасників чекає місяць між модульних занять і наприкінці жовтня зустрінуться на модуль «Основи медіації».

«Це був дуже цінний досвід розуміння конфлікту і можливостей його вирішення за допомогою медіації. Горизонти сприйняття дійсності раптово розширилися і тепер намагаєшся бачити, чути, відчувати і усвідомлювати більше. Дякую всім учасникам тренінгу і звичайно прекрасним професіоналам Альоні і Роману. Продовжимо?)», - прокоментувала учасниця тренінгу Яна Буланик.

«Якщо зовсім коротко - то про медіацію неможливо просто розказати, це потрібно побачити, відчути і усвідомити, що це не просто гарна концепція, а реально діючий інструмент. За цим я йшла на тренінг і саме це завдання спеціалістам Інституту миру і порозуміння вдалось виконати на всі 100!

В результаті маємо:

- вщент зруйноване стереотипне уявлення, що в конфлікті неодмінно має бути переможець і переможений;

- усвідомлення того, що при вирішенні конфлікту в першу чергу необхідно встановити реальні інтереси і потреби сторін і виходячи з них можна робити дива!))

- розуміння того, що в будь-якому конфлікті є простір для домовленості і взаємовигідних рішень;

- щиру радість від усвідомлення того, що домовлятись в переважній більшості випадків корисніше, ніж вдаватись до жосткого протистряння, витрачаючи час і ресурси;

- розуміння того, що конфлікт це в тому числі (а ймовірно навіть в першу чергу) - це простір для розвитку і нових можливостей!», - розібрала на дрібнички насичені вихідні учасниця Діна Краковецька.

"Я відкрив для себе новий світ, світ взаємодії між людьми. Отримав розуміння і деякі навички того, як налагоджувати зв'язок між людьми які дивляться у різні сторони і мають різні позиції. Переосмислив свою поведінку у конфліктних ситуаціях, та вміння гармонійно відстоювати свою позицію. Щиро дякую організаторам та тренерам за таку чудову нагоду! Щиро зацікавився цим принципом і хотів би вивчати його глибше", - розказав Костянтин Заїка.

Модуль «Основи медіації» пройде 20-21 жовтня 2018 року. Участь в другому модулі відкрита для учасників усіх тренінгів ІМіП за умови проходження ними безкоштовних міжмодульних занять (24 вересня- 19 жовтня 2018 року). Модуль включає такі теми: структура процесу медіації; робота з емоціями в конфлікті; формулювання проблеми в медіації; розуміння принципів медіації; відпрацювання процедурних навичок медіатора; відпрацювання комунікативних навичок медіатора; попередня робота зі сторонами; відпрацювання навичок ведення медіації.

До речі, якщо дійсно захотілось пройти жовтневий модуль – заповнюйте анкету https://bit.ly/2B2JkDG.

А ФОТО Є НА НАШІЙ СТОРІНЦІ У FACEBOOK

 

comments powered by Disqus