Нікола Сагден: «Мережа вирішення конфліктів у Ньюкаслі - це соціальний клей по всьому місту»

Інститут миру і порозуміння запросив авторку книжки «Створення об'єднаних спільнот» (Building Cohesive Communities), одну зі співзасновниць Мережі вирішення конфліктів у Ньюкаслі (NCRN) та тренерку Ніколою Сагден поділитися її досвідом про впровадження діалогових практик у Ньюкаслі.

Про NCRN

NCRN стала можливою завдяки представникам місцевої влади, громадського сектору та поліції. Всі зрозуміли, що це необхідно у такому місті. Ньюкасл має безліч локальних і багатонаціональних суперечок, таких як брак роботи, будинків для життя. Це місто невелике, тому ми отримали шанс допомогти людям, як знали один одного і спілкувалися один з одним про проблеми, показати, як їх вирішити. Тож місцева влада, поліція, лідери зібралися разом і спитали: "Як ми можемо це зробити?". Оскільки я була там, я сказала, що я думаю, що для цього є діалог. І тому використання коштів від соціального управління, ми розпочали цей процес. Тому зараз ми тренуємо людей навичкам діалогу.

ПРО ВИКЛИКИ

Коли ми почали, було багато проблем. Для прикладу, було побудовано багато нових будинків. І люди, що жили у цьому районі протягом поколінь, подумали, що ці будинки для них. Але місцева влада також знала, що є ще люди, яким також потрібні ці будинки. За житло було багато сутичок та агресії. Але ми створили місце, де люди можуть поговорити, щоб зрозуміти один одного потреби. І після вибухів в Лондоні в 2005 році будь-хто, хто був схожий на мусульманина, зіткнувся з агресією проти себе. Це було по всій країні, але для нас було важливо зрозуміти, що мусульмани також були шоковані вибухами сьомго липня. І вони не підтримували це більше, ніж білі люди не підтримували. Взагалі, було багато інших конфліктів між поліцією та молодими людьми і від того багато причин для розмов. І ми зібрали людей з невеликих територій: однієї вулиці, одного району та запропонували їм шляхи вирішення їх спільних проблем. Британія дуже багатоетнічна, і лише в Ньюкаслі говорять на 25-ти різних мовах. Крім того, люди мають різний менталітет і розуміння. Наприклад, коли молодий чоловік запрошує молоду жінку на побачення – різні люди це розуміють по-різному. Для ромів це взагалі жах. Отже, ми повинні проводити діалоги, щоб допомогти людям зрозуміти один одного. І, перебуваючи, у місці, де вони можуть слухати один одного, не ненавидіти. Тому що, повірте, дуже багато енергії втрачається, коли ненавидять один одного.

ПРО ВЛАДУ

Ми змогли запустити NCRN на першому етапі, завдяки фінансуванню від уряду у Лондоні, який у період з 2000 по 2010 рік уряд дуже допомагав у цій роботі. Звичайно, влада країни зараз також відкрита, але вже не зосереджується на цьому питанні. Але нам дуже пощастило, що має місцева влада. Вони одного разу встали і сказали: "Ми підтримуємо NCRN". І це вже була найкраща підтримка.

ПРО УСПІХ

Ми можемо допомагати у невеликих громадах. Основна робота полягає в тому, щоб знайти спільну проблему і її вирішення. Ми можемо бути з різних країн, але ми можемо говорити про освітлення на наших вулицях. Це допомагає працювати разом і розуміти один одного. І тоді ми можемо зустріти когось на вулиці і просто сказати "Привіт". Це все про соціальний клей.

Я хочу сприяти використанню діалогу, як платформи для внесення змін у громади. Ми можемо побудувати платформу діалогу. Найкращий успіх NCRN, що всі люди все ще обговорюють проблеми. Вони всі ненавидять злочини, і найкращим способом запобігання їм є якраз NCRN. Тому мережа вирішення конфліктів у Ньюкаслі - це соціальний клей по всьому місту.

 

Інститут миру і порозуміння спільно з Ініціативою за мирні зміни за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, здійснюють проект з метою створення української версії схожої на мережу у Ньюкаслі – «Розбудова спільноти діалогу», який впроваджується завдяки Діалоговим ініціативним групам у 9 громадах (Бахмут, Святогірськ, Добропілля, Курахове, Покровськ, Музиківська ОТГ, Виноградівська ОТГ, Чаплинська ОТГ, м. Берислав). Ці групи отримують підтримку у посиленні їхньої спроможності у організації, аналізі та плануванні діяльності з трансформації конфліктів та набуття навичок сприяння добре продуманим діалогам, громадським дискусіям та консультаціям, які забезпечать більш глибоке розуміння причин конфліктів у громадах та встановлять більш ефективне залучення громади.

Слідкуйте за новинами Інститут миру і порозуміння, щоб дізнатись більше про результати роботи, проблеми та успіхи діалогу в Україні.

 _____________________________

Ініціатива за мирні зміни (PCІ) працює з громадськістю для запобігання або зменшення насильства, спричиненому радикальними та суперечливими змінами. PCI прагне пом'якшити наслідки насильства в житті людей, будучи основою для довгострокового миру та стабільності.

PCI була створена в 2012 році, невдовзі після повстань на Близькому Сході та в Північній Африці, з прагненням відповісти на деякі виклики, що стоять перед суспільством під час таких значних та конфліктних змін.

comments powered by Disqus