Проект “Роззброєння, демобілізація і реінтеграція (РДР) в Україні” /2016-2017/

Із метою зміцнення миротворчого потенціалу місцевих громадських організацій, налагодження конструктивного діалогу між представниками влади, воїнами АТО та громадою, а також розбудови миру та порозуміння в Україні, команда ІМіП спільно зі Шведським товариством миру і арбітражу продовжує реалізацію проекту “Роззброєння, демобілізація і реінтеграція (РДР) в Україні”. Нагадуємо, проект було розпочато в квітні 2016 року. Наразі планується проведення заходів у рамках проекту до листопада 2017 року.

У 7 громадах ми плануємо проаналізувати і посприяти вирішенню проблеми роззброєння і незаконного обороту зброї, допомогти колишнім військовим у складному переході від війни до мирного життя, а також підвищити їхню соціальну, економічну та політичну інтегрованість. У кожній громаді ми залучимо  учасників з трьох груп – демобілізованих військових, місцевих активістів і представників місцевої влади.

Етапи проекту:

  • аналіз ситуації у громаді – картографування групи демобілізованих, з`ясування основних проблем та потреб громади; визначення напрямків стратегічної діяльності  в межах РДР,
  • семінар з РДР та безпеки громад за участі мережі фасилітаторів, місцевої влади та представників колишніх військових, представників Академії імені Фольке Бернадотта,
  • проведення невеликих діалогових/фокусних груп фасилітаторами кожної громади,
  • проведення тренінгів з інституційних знань щодо роззброєння, демобілізації та реінтеграції для колишніх військових,
  • організація діалогів на рівні громад з метою розкриття потенціалу розвитку громад,
  • розробка та реалізація міні-проектів, за допомогою яких вдасться вирішити найбільш значущі проблеми кожної громади,
  • проведення форуму для мережі організацій та фасилітаторів.

До закінчення проекту ми очікуємо:

1. Підвищений потенціал представників громадянського суспільства і громади працювати з питаннями РДР.

 2. Підвищений рівень спроможності місцевих активістів організовувати інклюзивні діалогові зустрічі та миротворчі кампанії.

Партнери проекту:

Шведське товариство миру й арбітражу (Swedish Peace and Arbitration Society/SPAS) – це політично й релігійно незалежна організація, що була заснована у 1883 році. Ми хочемо бачити світ більш мирним.  Для досягнення нашої місії ми діємо як миротворча політична організація, що займається глобальним роззброєнням, мирним вирішенням конфліктів, поширенням демократії та сприянням дотримання прав людини.  Тримаючи руку на пульсі та впливаючи на законодавчу діяльність, підтримуючи миротворчі зусилля на міжнародній арені та допомагаючи місцевим організаціям у зонах конфлікту, ми намагаємося сприяти відповідальності, розвитку перспективи та бачення у спільних зусиллях задля кращого забезпечення миру у світі. 

Академія імені Фольке Бернадотта (FBA) – шведське урядове агентство з питань миру, безпеки і розвитку.

comments powered by Disqus