Інститут миру і порозуміння презентує Стандарти діалогу

Інституту миру і порозуміння підготував першу редакцію “Стандартів діалогу” у консультації з членами мережі партнерських організації, що впроваджують діалог в Україні. 

Збройний конфлікт, що розпочався у 2014 році, та поточна гуманітарна криза суттєво загострюють суспільно-політичну ситуацію в Україні, посилюючи тенденції до поляризації, радикалізації та формування розділених спільнот.

Одночасно, Україна знаходиться в процесі різнорівневих структурних реформ за активної участі громадянського суспільства. Подібні тенденції формують запит на діалог як дієву практику підвищення рівня соціальної згуртованості, інтеграції та ненасильницького способу розв’язання конфліктів, який базується на цінностях взаємоповаги, розуміння, відповідальності, та підтримки. Унікальність діалогу значною мірою полягає у тому, що він дозволяє включати громадянське суспільство і різні групи населення в процес суспільних змін на всіх рівнях - від вирішення конфлікту в громаді до імплементації реформ на національному рівні або проведення мирних переговорів між державами. На цей момент напрацьована суттєва і різнопланова практика діалогу, сформовані професійні групи взаємопідтримки та експертне середовище.

Під час впровадження діалогових ініціатив виявились різні підходи до розуміння суті діалогу, тому група українських експертів та практиків з різних сфер систематизувала та формалізувала наявний досвід та виклики у вигляді рамкового документу, в якому представлені поняття і принципи діалогу як процесу трансформації конфліктів у суспільно-політичній сфері. Передбачається, що створений документ стане основою для розробки професійних стандартів для практиків діалогу в Україні, а також для більш детальних рекомендацій із застосування діалогу для органів центральної і місцевої влади та самоврядування. 

Ініціатива створення цього документу належить Інституту миру і порозуміння, який підготував першу редакцію “Стандартів діалогу” у консультації з членами мережі партнерських організації, що впроваджують діалог в Україні.

До другої редакції Стандартів були залучені експерти і представники з інших мереж і організацій, що дозволило суттєво змінити і формат і зміст “Стандартів”. Безпосередніми учасниками робочої групи з розробки стандартів у тому вигляді, як вони наведені в цій публікації стали:

Алекс Азаров, CSSP - Берлинский центр интегративной медиации, Берлин, Німеччина;

Альона Горова, Інститут миру і порозуміння, Київ, Україна;

Андрій Дзюбенко, незалежний експерт, Київ, Україна;

Діана Проценко, Національна асоціація медіаторів України, Київ, Україна;

Єкатерина Гусева, Одеська обласна група медіації, Одеса, Україна;

Інна Терещенко, Одеська обласна група медіації, Одеса, Україна;

Ірина Брунова-Калісецька, Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток», Київ, Україна;

Макс Єлігулашвілі, Фонд громади міста Херсон «Захист», Херсон, Україна;

Олександр Мітьков, Інститут миру і порозуміння, Київ, Україна;

Олена Копіна, Лабораторія мирних рішень, Харків, Україна;

Олена Матвійчук, Інститут миру і порозуміння, Київ, Україна;

Роман Коваль, Інститут миру і порозуміння, Київ, Україна; 

Тетяна Калініченко, проект «Діалог у дії», ГО «Дух і літера», Київ, Україна. 

Науковий консультант: Тетяна Кисельова, к.ю.н., PhD, Національний університет Києво-Могилянська академія, Київ, Україна. Інститут миру і порозуміння висловлює подяку Координатору проектів ОБСЄ в Україні за фінансову підтримку діяльності робочої групи.

Зі стандартами можна ознайлмитись за посиланням.

 

comments powered by Disqus