Пройшов установчий семінар в рамках проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів»

В рамках проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», що Інститут миру і порозуміння проводить  за підтримки міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Експертним центром з прав людини та Центром інформації про права людини 15-16 березня 2018 року пройшов установчий семінар під час якого відбулась презентація програми та розробка планів посилення потенціалу громад.

Перший день установчого семінару розпочався зі вступного слова Анни Хижнякової, (Старша інспекторка з особливих доручень ДПП) та презентації Сергія Клочка (Інспектор віділу зв’язків з громадськістю Департаменту Патрульної Поліції). Сергій  розповів, що таке «Community Policing», чому цей проект є таким важливим, як для поліції, так і для громади, і яким чином можна втілити цей проект.

«Что бы общество доверяло полиции у них нужно спрашивать, что им необходимо? И конечно, в первую очередь , это безопасность. Communiti policing это и есть коммуникация полиции с обществом, что бы в конечном итоге достигнуть общей цели. Цель эта может быть по разному реализована: просто общение, консультации, это и круглые столы , образовательные процессы, где полиция будет давать консультации по поводу нюансов своей работы, и это важно для всех, - для общества, так как оно хочет жить благополучно и не боятся выйти на улицу, так и для полиции, потому что если общество помогает полиции, она сможет проще и лучше исполнять свои функции, она будет находить отклик в головах у людей, тем самым объём работы будет уменьшаться, потому что общество будет помогать...»

 

 

Презентацію проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів» продовжили: Альона Горова (ГО «Інститут миру і порозуміння»), Людмила Якіна (ГО «Центр інформації про права людини») та Уляна Шадська («Експертний центр з прав людини»).

 

 

Також відбулась презентація безпекових ініціатив експертами. Ігор Бринош (ГО «Мережа правового розвитку», ВГО «Комітет виборців України»)розповів про «Безпековий паспорт» громади, як базову передумову розбудови безпечного середовища.

Роман Коваль (ГО «Інститут миру і порозуміння) презентував трирівневу модель профілактики злочинності.

«Чому переважна більшість  людей найчастіше поводяться добре? Тому що, якщо ми знаємо чому людина поводиться добре, тоді відповідно ми можем допомогти переважній більшості людей наростити цей потенціал, який дозволить їм не скоювати злочин і це буде якраз ефективний засіб профілактики. Так само як ми підвищуємо імунітет, для того щоб люди не захворювали, треба знати відповідь на це питання (Чому переважні більшість  людей найчастіше поводяться добре?). До причин відноситься: Соціалізація (цінності, мораль, етика), дотримання норм, задоволені потреби, страх перед відомими наслідками, страх перед можливою втратою підтримки громади, совість, страх перед публічною ганьбою/відторгненням, повага до інших, віра в те, що закон/правила мають сенс. Коли людина поводиться добре вона за замовчуванням виконує соціальний контракт…»

 

 

Уляна Шадська («Експертний центр з прав людини») розповіла про «Офіс безпеки», про Чудовий та ефективний сервіс bezpechne.community – платформу для комунікації громадян з поліцією розповіла Анастасія Багній (ГО «Київ мрій»).  Євген Плотенко (ГО «Мережа правового розвитку») доповів на тему «Мережа правового розвитку: правова допомога для створення безпечного середовища у громадах»

 

 

 

В другій половині першого робочого дня відбулося чотири майстер класи для представників громад від Наталі Чорногуб (координатор Офісу розвитку Оболонського району, ГО «Парк Наталка) на тему «Лайфхаки ефективної взаємодії з владою», від Романа Коваля «Практики ведення Діалогу», а також Від Альони Матвійчук (ГО «Інститут миру і порозуміння») «Інституційна підтримка без пекових ініціатив» і від Уляни Шадської «Формування пріоритетів у сфері безпеки»

 

 

16 березня пройшла робоча сесія «Аналіз ресурсів та потреб громад», котру провели Людмила Янкіна та Маргарита Тарасова – представниць  ГО «Центр інформації з прав людини». Важливим моментом дводенної роботи була презентація плану реалізації проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів». Альона Горова (ГО «Інститут миру і порозуміння») допомогла представникам громад розробити індивідуальні плани посилення потенціалу впроваджувати безпекові ініціативи в громадах.

Найголовнішим результатом дводенної роботи є теоретичні та практичні знання, що здобули учасники установчого семінару, котрі вони реалізують та поширять в своїх громадах.

З дорожньою картою «Побудова безпечної громади: попередження правопорушень серед дітей та молоді»  від Інституту миру і порозуміння можна ознайомитись за посиланням.





 

comments powered by Disqus