В місті Хмільник обговорили питання забезпечення учасників АТО безкоштовними ліками та лікуванням.

В рамках проекту РДР продовжують відбуватися круглі столи та діалоги в містах України. Цього разу в місті Хмільник, Вінницької області відбувся круглий стіл на тему «Забезпечення учасників АТО безкоштовними ліками та лікуванням»

В результаті круглого столу між учасниками було досягнуто принципової згоди про те, що відсутнє достатнє та ефективне інформування учасників АТО та інших громадян про можливості отримання безкоштовних ліків та лікування. Наприклад, виявилось, що місцева влада виділила на ліки 20000 грн., але своїм правом отримати безкоштовні ліки скористалось тільки кілька учасників АТО на загальну суму 3000 грн. Також є путівки на лікування у санаторії але про них не знали навіть у місцевій спілці ветеранів АТО.

Виникла ідея реалізувати міні-проект який покращить стан інформування учасників АТО та інших громадян про те, як отримати належне безкоштовне медичне обслуговування. Суть проекту не в тому, щоб видавати чергову збірку з рекомендаціями, а в тому, щоб організувати таку систему поширення інформації, яка дасть можливість вчасно доносити до людей інформацію.

Організатори висловили побоювання, що учасники АТО будуть конфліктувати із представниками медичних закладів, оскільки до початку заходу вони були налаштовані досить негативно, але круглий стіл пройшов на диво конструктивно. Можливо такого конструктивного діалогу вдалося досягнути тому, що фасилітатори одразу зосередили діалог на питання «що робити щоб було добре?» не давши можливості розвинути питання «хто винен?». Учасники дійшли згоди про тему міні-проекту.

comments powered by Disqus