В рамках проекту РДР в Краматорську обговорили проблеми пільгових перевезень

12 вересня в Краматорську відбувся круглий стіл «Обговорення досвіду впровадження обласних програм компенсацій перевезень пільгових категорій населення (учасників АТО)» в рамках проекту РДР.

Під час круглого столу були оговорені проблемні питання такі як: труднощі залучення до діалогу представників екс-комбатантів через  попередній негативний досвід обговорення теми перевезень пільгових категорій населення  у лютому 2017 на круглому столі за участю заступника голови ДонОДА Стокоза І.С..  Ветерани поділилися, що ДонОДА не охоче йти на відкрите обговорення питань з представниками легального бізнесу у сфері автоперевезень, тому що існують тіньові схеми нелегальних перевезень, які підтримуються деякими представниками влади.

 

Задля конструктивного діалогу в цьому питанні були запрошені представники інших областей (Полтава, Северодонецьк, Суми), котрі поділилися досвідом впровадження програм пільгових перевезень в інших областях, що викликало неабиякий  інтерес  у ветеранів АТО та представників ГО.

У підсумку обговорення проблемного питання пільгових перевезень запропоновано створити робочу групу з опрацювання пілотної обласної програми компенсації пільгових перевезень у складі: представники департаментів ДонОДА, громадських організація ветеранів АТО, автоперевізників та автовокзалів.

Також учасники АТО розглянули ідею міні проекту, який можна було б реалізувати в громаді - це супровід зустрічей робочих груп та адвокація процесу розробки обласної програми або ініціювання та лобіювання запропонованого механізму компенсацій пільгових перевезень на рівні Кабінету Міністрів

Учасники АТО висловлювали надію, що вирішення питання державного забезпечення перевезення пільгових категорій громадян на решті зрушиться за мертвої точки та сприйняли позицію автоперевізників щодо захисту свого бізнесу для вирішення існуючих труднощів у конкурентному середовищі з нелегальними перевізниками.

comments powered by Disqus