Досягнення проекту «Вирішення конфліктів та впровадження відновних практик серед дітей та молоді, уражених конфліктом»!

Протягом 10-ти місяців команда Інституту миру і порозуміння працювала над проектом «Вирішення конфліктів та впровадження відновних практик серед дітей та молоді, уражених конфліктом»! Проект запропонував комплексний підхід до врегулювання щоденних конфліктних ситуацій у школах Маріуполя та Києва та профілактику правопорушень серед неповнолітніх осіб. Детальніше про проект - у розмові з координаторками тут

Завдяки ініціативі у Маріуполі та Донецькій області було створено 23 Шкільні служби порозуміння, навчено 205 медіаторів ШСП, 23 координаторів ШСП під час 11 тренінгів. Загалом про відновні практики в навчальному процесі дізналось 1449 працівників освіти та 4000 школярів. Активісти ШСП провели 2 тижні в літньому таборі у Славському. Детальніше про потенціал ШСП в Україні. 

Спільними зусиллями була відновлена перша в Україні веб-платформа ШСП, яка об`єднує в мережу більше 25 ШСП України. Щоденно до мережі долучаються нові ШСП, а також звертаються школи, які лише бажають створити ШСП. 

У рамках проекту було проведено круглий стіл «Механізм виведення неповнолітніх із кримінального процесу шляхом проведення медіації», під час якого учасники обговорили та доопрацювали модель, за якою діти та підлітки зможуть уникнути руйнівного кримінального покарання за вчинений ними злочин. Замість судового провадження та кримінального покарання вони будуть залучені в процес медіації – структурованого вирішення кримінального спору, до якого залучається навчений посередник, потерпіла сторона, правопорушник та усі, хто зацікавлений в цьому процесі.

Команда проекту також переклала та видала книгу з відновної дисципліни для шкіл "Маленька книжка відновної дисципліни для шкіл" Лоррейн Штуцман Амштуц та Джуді Х. Муллет.

Діяльність у рамках проекту велась за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та Німецького співтовариства з міжнародного співробітництва GIZ.

 

comments powered by Disqus